Wycieczki na Narty w Alpy

Każdy kto jest miłośnikiem zimowego szaleństwa, a zwłaszcza nart, doskonale zdaje sobie sprawę, że najlepsze warunki do szusowania są na stokach alpejskich. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na narty w Alpach, gdzie mamy gwarancję odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej i doskonale przygotowanego stoku, w przeciwieństwie do naszych rodzimych górskich miejscowości, które od kliku lat cierpią na niedobór białego puchu.

Decydując się na zimowe szaleństwo w Alpach do wyboru mamy przede wszystkim cztery kraje – Szwajcarię, Austrię, Francję oraz Włochy.

Alpy Szwajcarskie to przede wszystkim miasta: Sankt Gallen, Winterthur oraz Fryburg. To tam znajdują się najpopularniejsze szwajcarskie kurorty, a w ich okolicach znajdziemy bardzo dużą liczbę tras narciarskich. 

Z kolei austriacka część Alp słynie z doskonałych warunków dla narciarzy, które utrzymują się praktycznie cały rok, zwłaszcza w wyższych partiach gór. Do najpopularniejszych wśród turystów miejscowości austriackich należy przede wszystkim Salzburg oraz Innsbruck, który od lat jest też zimowym centrum skoków narciarskich.

Jeśli zdecydujemy się wybrać na narty we francuską część Alp, do wyboru mamy kilka regionów m.in. Górna Sabaudia, Sabaudia oraz Alpy Wysokie. Co do miast, to najchętniej odwiedzane są Grenoble, Chambery i Chamonix oraz  Saint Etienne słynące z bardzo dobrych warunków dla narciarzy.

Alpy Włoskie to nie tylko góry – to również piękne polodowcowe jeziora, które zachwycają swoim widokiem. Ta część Alp cechuje się nieco łagodniejszym klimatem, w przeciwieństwie do pozostałych regionów, jednak i tutaj znajdziemy bardzo dobrze przygotowane ośrodki dla narciarzy, m.in., w Trydencie i Turynie, w którym również odbywały się skoki narciarskie, a w 2006 r. także Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Chociaż wszystkie te miejscowości są zlokalizowane w wyższych partiach gór, dojazd do nich z Polski nie jest skomplikowany. Bez problemu znajdziemy autokary do Innsbrucka, Salzburga, Saint Etienne, Winterthur czy Turynu, a bilety autokarowe do Francji, Włoch, Austrii czy Szwajcarii kupimy w internecie bez dodatkowych opłat i prowizji. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze.

Przydatne informacje:
Jafi Sport – Organizator wycieczek na narty – www.jafisport.pl
Ambasada Austrii – http://www.ambasadaaustrii.pl/
Ambasada Włoch – http://www.rzym.msz.gov.pl/pl/
Przewozy autokarowe do Szwajcarii – http://autokarszwajcaria.pl/
Przewozy autokarowe do Francji – http://www.autokardofrancji.pl/

Established in 1995

Tell people about what you, your expertise and experience.  Think about what you would want to see on this page if you were looking at an about page.  This is your chance to tell about how you are qualified to serve them.
Nulla hendrerit metus et tincidunt tristique. Fusce molestie commodo mauris, vitae vestibulum tortor venenatis non. Pellentesque quis urna a magna bibendum volutpat a at nisl. Suspendisse finibus, tortor id gravida feugiat, nulla leo venenatis nisi, et aliquam quam ligula eget dui. Suspendisse lectus lorem, varius vel dapibus a, vestibulum a eros. Sed sed magna in neque commodo pretium.

We look forward to your stay.

John & Steven

Mission

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Vision

Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Values